Domov

VIII. ročník projektu/súťaže Vráťme knihy do škôl

 

„Príbehy žijú aj v digitálnom veku!“ A nielen príbehy. Občianske združenie Učenie s úsmevom v spolupráci s partnermi - online kníhkupectvom abcknihy.sk, Bratislavským samosprávnym krajom, vydavateľstvom Ikar a vydavateľskou značkou YOLi pripravili pre žiakov materských, základných a stredných škôl už VIII. ročník celoslovenskej súťaže o knižné balíčky, čítačky e-kníh a tablety Vráťme knihy do škôl. Úlohou súťažiacich bolo od 21. 12. 2018 do 15. 3. 2019 napísať o knihe, ktorú prečítali (prečo si ju vybrali, čo im priniesla). Okrem toho mohol vyhrať aj Knižný anjel – človek, ktorý súťažiaceho motivuje k čítaniu. Keďže je tento projekt zameraný na podporu čítania, vytváranie pozitívneho vzťahu ku knihám a jeho ambíciou je spojiť žiakov a študentov prostredníctvom kníh, zapojila sa do neho i naša škola (v rámci aktivít školskej knižnice). Prispeli sme vyše 200 recenziami, a tak sme mali vyššiu šancu v žrebovaní.

 

Tentoraz sa šťastie usmialo na:

- Luciu Sobčákovú (2. A) – získala elektronickú čítačku kníh v kategórii Stredné školy,

- Izabelu Richterovú (3. A) – knižný balíček v kategórii Stredné školy,

- Soňu Kukučkovú (3. A) – knižný balíček v kategórii Knižný anjel.

 

Okrem toho naša škola obsadila v rámci kategórie Najaktívnejšia škola pekné 7. miesto zo všetkých zapojených slovenských škôl.

 

Autor: PaedDr. Emília Černeková, školská knihovníčka 

 

Izabela Richterová a Lucia Sobčáková

 

 

Soňa Kukučková