Domov

MLADÝ EURÓPAN 2021

 

Žiaci Obchodnej akadémie D. M. Janotu získali 2.miesto v Mladom Európanovi

 

28. apríla 2021 sa uskutočnil 16. ročník krajského kola vedomostnej súťaže Mladý Európan, ktoré sa po prvýkrát konalo netradične – v on-line priestore, prostredníctvom aplikácie ZOOM a platformy Mladý Európan. Záštitu nad súťažou prevzal podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR. Akciu organizovala Kancelária EuropenDirect Žilina. Za našu školu po veľmi náročnej príprave súťažili prváci a druháci - Karol Kopásek, Ján Potočár (obaja 1.B) a Adam Horáček (2.B). Absolvovali 3 kolá. V prvom si jednotlivé súťažné tímy zmerali svoje sily vo vedomostnom teste o Európskej únii. Svoje zručnosti museli preukázať aj v jazykovej oblasti v rámci druhého kola. Tretie kolo pozostávalo z multimediálneho testu zameraného na osobnosti, dominanty a logá inštitúcií EU. Naši žiaci si počínali skvelo a v konkurencii siedmich škôl obsadili vynikajúce 2.miesto.

 

Zo srdca im blahoželáme.

 

Autorka: Mgr. Marta Kubalová