Domov

LEKTORKA Z USA NA OA DMJ

Lektorka v rámci projektu Fulbrightovej nadácie Spojených štátov amerických

 

Minulý rok bol našej škole schválený projekt Fulbrightovej nadácie Spojených štátov amerických, v rámci ktorého sa na stredné školy vysielajú lektori/asistenti výučby anglického jazyka na jeden školský rok. Na základe schválenej žiadosti bude tento školský rok 2021/2022 pôsobiť na našej OA DMJ americká lektorka Margaret Nervig, ktorá pochádza z mesta Des Moines (štát Iowa).

 

Prítomnosť lektora na našej škole bude obohatením nielen pre žiakov, ale aj pre učiteľov. Zahraničný lektor vždy vnáša do vyučovania nové perspektívy nazerania na svet cez multikultúrny kaleidoskop svojich skúseností a sociálneho pozadia.

 

Veľmi sa tešíme, že vymieňaním si skúseností s našou lektorkou môžeme predostrieť žiakom reálne prostredie americkej spoločnosti, ich mentalitu. Zároveň veríme, že lektorka bude obohatená o nové zážitky späté s našou kultúrou a bohatými tradíciami.

 

Autor: Mgr. Kristína Bednárová