Domov

DRUŽOBNÝ VOLEJBAL S OA ČESKÝ TĚŠÍN

V piatok 08. 11. 2019 sme pri príležitosti osláv 90. výročia založenia školy a 70. výročia vyučovania v poľskom jazyku navštívili družobnú školu OA Český Těšín.

Po ročnej prestávke si chlapci a dievčatá zmerali sily vo volejbale. Hralo sa na 3 víťazné sety. Prvý zápas hrali dievčatá, v ktorom hladko zvíťazili žiačky našej školy 3:1. Naši chlapci to mali náročnejšie. Po vyrovnanom výkone napokon v piatom sete prehrali v pomere 12:15, čiže zvíťazili chlapci z OA Český Těšín 3:2.

Keďže po prvýkrát nesúťažili učitelia, putovný pohár za celkové víťazstvo 5:4 (dievčatá 3:1, chlapci 2:3) si domov odniesli žiaci OA DMJ Čadca.

Škoda, že z objektívnych príčin neostal čas na hlbšie spoznávanie partnerskej školy a ich reprezentantov. O rok sa družobné stretnutie uskutoční na pôde našej školy a ja verím, že opäť potvrdíme, že máme super volejbalistov!

Autor: Mgr. Peter Adamica